To be, or not to be, that is the ??
Birinci husus şu;

(17-08-2015, 10:44)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ....seçenekler:
1.Haber, yönetimin, 'kendi öz görevlerini yerine getirememe acizliğini' farkında olmadan duyurmaktadır.
2.Yönetim 2016 seçimini düşünmeye, camia desteği sağlama çalışmalarına başladı.
Katılıyorum.
Benim de söylemek istediğim tam olarak buydu.
Sulandırıldı, sanki ortada bir komisyon var da benim onların çalışmalarını baltalamaya ya da karalama yapmaya çalıştığım ima edildi. Daha önce isimlerini duymadığım kişiler araya girip savunmaya geçtiler hemen. Her neyse,
ama söylemek istediğim tam olarak buydu. Ben meseleye metaforik :p baktım. İlkesel açıdan TSF'nin projeler konusunda komisyon kurmasına gerek olmadığını anlatmaya çalıştım. Şuraya bakın allah aşkına:
http://www.tsf.org.tr/federasyon/tsf-org...yon-semasi
Bu kadar çok komisyon ya da kurulun işlevleri arasında "proje üretmek" ya da "proje fikirlerini değerlendirmek" yok mu ki yeni bir tane daha kuruluyor. Onu söylemek istemiştim. FIKRA TAM OLARAK BU AMAÇLA YAZILDI.

Şunu da belirteyim ortada henüz komisyon filan yok. Oluşturulacak komisyonun diğer komisyonlardan farkı olacak mı onu zaman içinde göreceğiz.
Yoksa "Sponsorluk ve proje komisyonu ne yaptı bu yıl?" diye sorulduğunda "Hedeflerimize ulaşamadık, acaba diyoruz proje komisyonu ile sponsorluk komisyonu olarak iki ayrı komisyona mı bölsek? Böylece daha verimli çalışabilelim istiyoruz..." filan mı denilecek? Göreceğiz.

İkinci husus şu;

Kendimi düzeltiyorum.

"Türkiye Satranç Federasyonu bünyesinde, Sponsorluk ve Projeler Komisyonu kurulacaktır. Komisyonda görev almak isteyen satranç severlerin, ilgili konuda yaptıkları çalışma ve deneyimlerini filan adrese göndererek başvuru yapmaları gereklidir."

Bu metne bakarsanız sadece bir komisyon kurulacağını ve daha önce "sponsorluk ve projeler" alanlarında deneyimi olanların başvurusu isteniyor. Bu ne demek?
Bu şu demek; daha önceden sponsorluk veya projeler konulu bir oluşumda deneyiminiz varsa başvurun bir bakalım, uygun bulursak komisyon üyesi yapalım sizi.

Şunu demiyorlar; "Ey projesi olanlar gelin projenizi anlatın, size sponsor bulalım..."
Böyle bir ilan yok. O nedenle bu komisyonun vatandaşın projeleriyle mi yoksa TSF'nin kendi projeleriyle mi ilgili çalışacağı belirsiz. Bu bakımdan daha önce yazdıklarımı düzeltiyorum.
Ama yine de ben TSF'nin vatandaşın projeleriyle ilgileneceğine yüz milyarda bir bile inanmıyorum.

Selamlar.

Bu Konudaki Yorumlar
To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: Miyazaki - 14-08-2015, 10:20
RE: To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: abdulkadirbener - 17-08-2015, 12:50

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi