To be, or not to be, that is the ??
(17-08-2015, 20:04)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: TSF yeni bir oluşuma ihtiyaç duymuşsa bunun belli ve gerekli sebepleri olamaz mı?
Bünyesine konu ile ilgili eğitim almış görevliler öncülüğünde yeni bir oluşuma gidiliyorsa neden fikren de destek olmayı düşünmezsiniz?

Bu alanın içindeki kişiler sizin fıkranızı hak edecek henüz olumsuz bir eylem yapmadılar değil mi?
Zamanında hukuktan bahsederdiniz.
Bu yaklaşımınız ne kadar hakkaniyetli ve adildir?

(1)
Oluşumun sebepleri olabilir elbette.
20 Tane kurul proje üretemiyordur mesela.
TSF dışından birilerinin üreteceği projeleri ithal etmek için kurul oluşturuluyor olabilir mesela.
Oysa bunları bırakıp seçimde kürsüden okunan konulardaki vaatlerle ilgili projelerinize (varsa) odaklansanız yeterli gelirdi.

(2)
Ben henüz kurulmamış olan komisyonla ilgili bir şey söylemedim.
Komisyon kurma girişimi ile ilgili eleştiri yaptım.

(3)
Eleştirme davranışım hakkaniyetli ve hukuka uygundur.
Geçmişte çok sağlam hem de bedava bir proje ile Gülkız Hanım'a gittiğimde beni sizinle tanıştırmak üzere kapıyı gösterdi. Üstünden aylar geçti hatta yıl geçti arayan olmadı. Aylar sonra bir başka gidişimde konuyu hatırlattığımda "evet sizinle bir toplantı yapalım" denildi sadece ve yine aylar geçti.

Şimdi artık umurumda değil.

Bu nedenle eleştiriyorum "proje" lafını duyunca. Zira biliyorum ki gerçekten de satranca hizmet edecek projeler hiç birinizin umurunda değil. Sonra sıkılmadan komisyonlar kuruyorsunuz bu hususta. Hiç samimi değil. Hatta trajik-k-komik. Seçim mi geliyor nedir??

(17-08-2015, 18:06)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Özetle durum şudur:

TSF'nin yirmi kadar komisyonu mevcuttur.
Bunların her birinin ilgi alanlarına göre proje üretmek görevi zaten mevcuttur. Olmak zorundadır. .....

Bakınız,

Bir sebeple TSF yeni bir komisyon daha oluşturmak istemiştir.
Kötü mü?
Değil elbette. Eleştirdiğimiz bu değil zaten en başından beri.
İşini yapacaksa on tane daha komisyon oluşturulsun.
Ama laf öyle bir çevriliyor ki sanki biz proje üretilmesine karşıymışız gibi.
Ne alakası var efendim. İyi okuyunuz lütfen.

Evet iyi okumalısınız.

(17-08-2015, 20:27)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1)Emeğinin karşılığını ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın,

2)Değerini bilmeyenlere sakın emeğini sunma,

3)Asla bilmeyenle tartışma

Doğru.
Tartışmayı bırakıp bekleyip göreceğim(z).

Bu Konudaki Yorumlar
To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: Miyazaki - 14-08-2015, 10:20
RE: To be, or not to be, that is the ?? - Yazar: abdulkadirbener - 17-08-2015, 21:47

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi